37 Tavares Fabio 2001. január 22. 3
picture
Angol labdarúgás
Angol Ligakupa: Chelsea-hetes, szétlövéses MU-továbbjutás
A Chelsea hét gólt szerezve győzte le negyedosztályú ellenfelét, a Grimsby Townt (7–1), a Manchester United azonban csak tizenegyespárbajban tudta felülmúlni a harmadik ligás Rochdale-t az angol labdarúgó Ligakupa harmadik fordulójában, ezzel mindkét sztárcsapat bejutott a legjobb 16 közé.
picture
Anglia: hollywoodi filmbe illő történet a 29 évesen visszavonuló futballistáé
Inspiráló pályafutásnak vetett véget kedden Joe Thompson: a daganatot kétszer is leküzdő angol futballista bejelentette, hogy befejezi a profi labdarúgást, mivel fizikailag már nem képes magas szinten teljesíteni. A 29 éves középpályást többször is nagy megpróbáltatások elé állította az élet, de felülkerekedett, és fontos gólokkal hálálta meg klubja, a Rochdale bizalmát. Egy hihetetlen történet Angliából.
Videó: kétszer legyőzte a rákot, most miatta maradtak benn
Joe Thompson, az angol harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Rochdale játékosa kilenc hónapja még abban sem volt biztos, hogy életben marad. A futballista szervezetében néhány év alatt kétszer találtak rákot, ám elképesztő kitartásával mind a kétszer le is győzte a betegséget. És ez még csak a kezdet volt…
FA-kupa: Faragó Richard szerint sincs így értelme a videobírónak
Mint ismert, a Tottenham Hotspur szerda este 6–1-re megverte a Rochdalet az FA-kupa nyolcaddöntőjében, a találkozó azonban inkább a játékvezető talán túlzásba vitt „videobírózásáról” maradt emlékezetes. A mérkőzést a Sport Tv-n kommentáló Faragó Richard sem volt elragadtatva Paul Tierney tevékenységétől.