0 Salanovic Dennis 1996. február 26. 3 2
picture
Minden más foci
NL: fél lábbal a playoffban Grúzia és Macedónia
A labdarúgó Nemzetek Ligája D-divíziójának két csoportja is eldőlni látszik: az 1. csoportban Grúzia, a 4. csoportban Macedónia meglépett üldözőitől – mindkét válogatott magabiztosan győzött szombaton.
NL: Giroud remek kapáslövésével francia siker a hollandok ellen
A világbajnok Franciaország hazai pályán 2–1-re legyőzte Hollandiát a Nemzetek Ligája A-divíziójának 1. csoportjában. A C-divízióban Szlovénia kikapott Cipruson, a D-divízióban Liechtenstein legyűrte Gibraltárt.
NL: szoros örmény siker, bombagóllal – videó
A Nemzetek Ligája D-osztályának mai második mérkőzését is lejátszották, a 4. csoportba sorolt Örményország hazai pályán nagy nehezen győzte le Liechtensteint. A mérkőzés első gólját a brazil születésű, 62-szeres örmény válogatott középpályás, Marcos Pizzelli szerezte, 20 méterről védhetetlenül csavart a jobb felső sarokba. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy a vendégek Polverino kiállítása miatt az utolsó negyedórát emberhátrányban töltötték, míg még egyenlő létszámnál a hazaiak sztárja, Henrik Mhitarjan büntetőt hibázott. Íme, a találkozó első gólja videón.
NEMZETEK LIGÁJA, D-LIGA – ADATBANK
Íme, a labdarúgó Nemzetek Ligája (2018–2019) negyedik vonalának (D-liga) menetrendje! A csoportmérkőzéseket 2018 őszén játsszák le, az Eb-playoffra 2020 tavaszán kerül sor.
Felkészülés: Liechtenstein két és fél év után ismét meccset nyert
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság házigazdája, Katar hazai pályán 2–1-re kikapott Liechtensteintől felkészülési mérkőzésen. A miniállam nemzeti csapata legutóbb 2015 márciusában San Marinót győzte le (1–0), azóta 21 mérkőzéséből 18-at elveszített, és háromszor döntetlenre végzett.