MEZ NÉV NEMZETISÉG SZÜLETÉSI IDŐ MECCSSZÁM GÓL
CSATÁROK
picture
Minden más foci
NL: a belgák hármat lőttek; Dzeko lett Ausztria végzete
A svájci 6–0 után ismét kiadós vereségbe futottak Erik Hamrén tanítványai. Izland ezúttal a vb-bronzérmes Belgiumtól kapott ki 3–0-ra hazai pályán. A B-divízióban Bosznia-Hercegovina egy hajrágóllal múlta felül Ausztriát, míg a D-ben Luxemburg három góllal verte meg San Marinót.
picture
Luxemburgot az Eb-re! Felesleges vagy új esély a Nemzetek Ligája?
Szeptember 6-án, csütörtökön megkezdődik az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) új küzdelemsorozata, a Nemzetek Ligája. Az első mérkőzést a legalacsonyabban rangsorolt D-ligában rendezik meg, Asztanában Kazahsztán fogadja Grúziát. A D-divízió 16 csapatából – melyek közül csak egy szerepelt eddig nagy FIFA- vagy UEFA-rendezvényen – egy biztosan Európa-bajnoki résztvevő lesz 2020-ban. Felesleges hóbort az új sorozat, vagy új esély azoknak a gárdáknak, amelyek egyébként ezt nem kapnák meg? Nézzük meg a válogatott és klubszinten is figyelemre méltó eredményeket elérő Luxemburg példáján!
NEMZETEK LIGÁJA, D-LIGA – ADATBANK
Íme, a labdarúgó Nemzetek Ligája (2018–2019) negyedik vonalának (D-liga) menetrendje! A csoportmérkőzéseket 2018 őszén játsszák le, az Eb-playoffra 2020 tavaszán kerül sor.
Magyar válogatott
Sallai Roland: Andorra kínosabb volt, mint Luxemburg
A ciprusi APOEL magyar válogatott labdarúgója, Sallai Roland szerint szerint Luxemburgban túlságosan sok párharcot veszítettünk el pedig a mai labdarúgás alapja éppen az ütközés, továbbá a megfelelő összpontosítás. A 20 éves támadó középpályás azok közé tartozik, akik az andorrai és a luxemburgi vereség alkalmával is a pályán voltak (előbbin a 72., utóbbin a 63. percben állt be csereként).