Sarkisov Arthur 1987. január 19. 2
5 Movsisyan Yura 1987. augusztus 2. 3 5
Minden más foci
NL: Bardi-szabadrúgásgól itt, gyors mesternégyes ott
Macedónia 2–0-ra győzött Liechtenstein vendégeként péntek este a labdarúgó Nemzetek Ligája negyedik vonalában – az első gólt a korábbi újpesti légiós, Enisz Bardi lőtte szabadrúgásból –, így továbbra is vezeti a csoportját, ám Örményország gólzáporos gibraltári sikere (6–2) miatt a feljutás matematikailag még nem dőlt el. Az örmény csapatban Jura Movsziszjan mesternégyest ért el – második, harmadik és negyedik gólját hét perc leforgása alatt szerezte.
picture
NL: óriási potyákkal bukta el veretlenségét Macedónia – videó
A Nemzetek Ligája D-ligájának 1. csoportjában Kazahsztán 4–0-ra legyőzte Andorrát a 4. forduló első meccsén, míg a 4. csoportban Örményország ritka nagy potya gólokkal verte meg szintén 4–0-ra a csoportot vezető Macedóniát, amely így első vereségét szenvedte el. Az esti meccseken Grúzai könnyedén nyert, és kiharcolta a feljutást, míg Gibraltár hazai pályán fordított Liechtenstein ellen, második győzelmét aratva.
NL: a himnuszt elrontották, a gibraltári örömünnepet nem
Kínos pillanatokkal kezdődött az Örményország–Gibraltár (0–1) mérkőzés a Nemzetek Ligája szombati játéknapján.
NL: szoros örmény siker, bombagóllal – videó
A Nemzetek Ligája D-osztályának mai második mérkőzését is lejátszották, a 4. csoportba sorolt Örményország hazai pályán nagy nehezen győzte le Liechtensteint. A mérkőzés első gólját a brazil születésű, 62-szeres örmény válogatott középpályás, Marcos Pizzelli szerezte, 20 méterről védhetetlenül csavart a jobb felső sarokba. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy a vendégek Polverino kiállítása miatt az utolsó negyedórát emberhátrányban töltötték, míg még egyenlő létszámnál a hazaiak sztárja, Henrik Mhitarjan büntetőt hibázott. Íme, a találkozó első gólja videón.